بتاکالا
بتاکالا

هر آنچه که باید درمورد بازسازی خانه مجوز و هزینه هایش بدانید

بازسازی خانه برای بسیاری از افرادی که همواره به دنبال یک خانه شیک بوده اند، اهمیت داشته است و در کنار آن از روش های مختلفی برای دکوراسیون بهره مند می برند. قبل از شروع به بازسازی منزل خود لازم است هر آنچه که باید در مورد باسازی خانه مجوز و هزینه هایش بدانید در اینجا قرار داده ایم .شاید شما از آن دسته افرادی هستید که بازسازی خانه  را بیشتر ترجیح می دهید تا به فروش آن و دلیل آن به این خاطر است که آپارتمانها و خانه های قدیمی برای خیلی افراد خاطره انگیز و دوست داشتنی است.

و از آنجایکه بیشتر ساختمان ها به مرورو زمان کیفیت خود را از دست می دهند ممکن است افراد با مشکلات زیادی مواجه شوند. قبل از شروع توجه کنید بازسازی خانه نیاز به هزینه و زمان دارد بنابراین خیلی از افراد از باسازی منصرف می شوند.

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که بدنبال بازسازی خانه هستند و اطلاعی از هزینه و مجوز ندارند توجه شما را به ادامه مطلب جلب می کنیم.

آیا برای بازسازی خانه نیاز به مجوز می باشد؟

خیلی افراد اطلاعات کافی در مورد مجوزهای مورد نیاز جهت بازسازی خانه ندارند و همیشه این سوال در ذهن آنها وجود دارد آیا برای بازسازی خانه نیاز به مجوز می باشد؟

براساس قوانین سال جاری که در حوزه معاونت و شهرسازی و معماری اخذ گردیده است مواردی که به شرح آمده است هیچ نیازی به دریافت مجوز نیست که عبارتند از .

 • تعویض قیرگونی و آسفالت
 • نصب موزائیک و تعویض آن
 • تعمیر شیروانی
 • بازسازی زیرزمین و طبقات
 • سفیدکاری و نقاشی و نصب کاشی
 • نماسازی ساختمان
 • محوطه سازی دیوارهای مجتمع مسکونی و حیاط منازل
 • احداث حوض و استخر در منازل
 • کف سازی و باغچه بندی
 • نصب و تعمیر سرویس های بهداشتی و رفع ناقصی های بهداشتی و ساختمانی
 • تعویض درب یا پنجره
 • لوله کشی آب، فاضلاب و گاز
 • نصب سوفاژ مشروط به اینکه ساختمان جدیدی نداشته باشد
 • حفر چاه فاضلاب و تخلیه چاه

در مجموع به جز  هرگونه تغییر در ساختمان نیاز به اخذ مجوز نمی باشد.

روش دریافت مجوز جهت تعمیرات ساختمان

جهت اطلاعات بیشتر در مورد روش دریافت مجوز جهت تعمیرات ساختمان به منطقه  شهرداری خود مراجعه کنید و  فرم درخواست دریافت مجوز در اختیار شما قرار می دهند که پس از آن مسئول بخش شهرسازی باید از ملک شما بازدید کند که روشهای بازدید در هر شهرداری فرق دارد .

پس از گزارش مامور و بررسی آن دستور کنترل عوارض صادر می شود و بعد از مرحله کنترل عوارض دستور ارائه پروانه صادر می گردد از مرحله صدور پروانه ممکن است تا چند هفته یا چند روز طول بکشد.

هزینه بازسازی چگونه حساب می شود؟

بعد از مرحله دریافت مجوز لازم است بدانید هزینه بازسازی چگونه حساب می شود؟ قبل از آغاز به کار  هزینه بازسازی پروژه باید مشخص شود این را بدانید که هزینه بازسازی و تعمیر ساختمان رقم کمی نیست زیرا قیمت مصالح همیشه در حال افزایش است بنابراین قبل از شروع باید یک حساب کلی بابت هزینه داشته باشید.

اگر بدنبال تعمیر و بازسازی بخش تاسیسات هستید که متاسفانه طی سالهای اخیر قیمت آن با توجه به نوسات اخیر بازار رشد فروانی داشته است علاوه بر آن هزینه های دکوراسیون داخلی هم رقم قابل افزایشی دارد که هر کدام در مناطق مختلف تهران رقم های متفاوتی دارند.

برای این کار ابتدا یک فهرست کلی از ساختمان مورد نظر خود تهیه کنید توجه داشته باشید هزینه بازسازی فقط تنها مصالح و دستمزد نیست باید هزینه هایی جزئی دیگری هم که وجود دارد در نظر بگیرید. و براساس اولویت ها آن را تقسیم بندی کنید و در صورت داشتن بودجه به سراغ بقیه کار بروید.

به طور کلی مصالح به کار رفته باتوجه به برند، درجه کیفیت متفاوت خواهد بود و اجرت کار هم براساس متراژ فضا و سختی کار رقم می خورد. بنابراین هزینه استاکار رقم قابل توجهی است که باید به آن اضافه نمود که به صورت روزمزد یا کنترانتی است.

 اگر پروژه شما متراژ زیادی ندارد توصیه می شود براساس دستمزد روزانه محاسبه گردد. ولی اگر به صورت پیمانکاری می باشد باید به توافق ابتدایی برسید و بعد از آن به صورت مکتوب درج شود.

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter