بتاکالا
بتاکالا

آیا لوازم آرایشی تاریخ انقضا دارند؟

تاریخ انقضای لوازم آرایشی موضوع پر اهمیتی است که در ادامه به صورت کامل به آن خواهیم پرداخت. اکثر مصرف کنندگان لوازم آرایشی با این سوال موجه اند. آیا لوازم آرایشی تاریخ انقضا دارند؟ برای پاسخ به این سوال بهتر است بدانید، لوازم آرایشی ترکیبی از مواد شیمیایی یا طبیعی مختلف هستند. و با هر درجه از کیفیت تا مدت زمان مشخصی قابل استفاده اند. زیرا مواد آرایشی دارای ترکیبات ضد قارچ و محافظت کننده از پوست هستند و اگر تاریخ انقضای آنها سر برسد، همین ترکیبات محافظت کننده، به بزرگترین تهدید برای سلامتی پوست یا موی شما تبدیل می شوند.

به هر دو تاریخ توجه کنید!

اکثر مصرف کنندگان لوازم آرایشی باید به دو تاریخ ثبت شده بر روی لوازم آرایشی که تهیه می کنند، دقت داشته باشند.

اولین تاریخ انقضا که روی جعبه چاپ شده است. تاریخ انقضای محصول از نظر سال تولید می باشد. مثلا تاریخ ۲۰۲۲ این یعنی، سال ۲۰۲۲ این محصول منقضی می شود. فرقی نمی کند، پلمپ محصول باز شده یا آک باشد.

دومین تاریخ انقضا که به شکل یه قوطی کوچک در باز، به همراه عدد ۳، ۹، ۱۲ یا …. است. و نشان دهنده انقضای محصول آرایشی می باشد. یعنی ۳، ۹ یا … ماه بعد از باز شدن محصول آرایشی یا بهداشتی، دیگر مجاز به استفاده از آن نیستید. حتی در صورتی که هنوز آن تاریخ انقضای اول(انقضا با توجه به سال) فرا نرسیده باشد.

از آنجایی که لوازم آرایشی مستقیما با پوست در ارتباط هستند. اهمیت ندادن به تاریخ های انقضاء درج شده بر روی لوازم آرایشی ممکن است عواض و مشکلات بدی به همراه داشته باشند. استفاده از لوازم آرایشی فاسد یکی از عوامل بروز سرطان پوست هستند.

چگونه تاریخ انقضای لوازم آرایشی را به خاطر بسپاریم؟

از آنجایی که بعد از باز شدن لوازم آرایشی، جعبه آن را دور می اندازیم و در اثر استفاده، تاریخ روی محصول هم کمرنگ می شود و خوانایی خود را از دست می دهد. بهترین راه حل، یادداشت کردن تاریخ تولید، انقضا و مدت زمان مجاز برای استفاده از آن لوازم آرایشی است.

دلیل قیمت پایین یا حراج یک فروشگاه لوازم آرایشی

گاهی یک فروشگاه لوازم آرایشی بعضی از لوازم آرایشی موجودش را حراج می زند. مشتریان هم با ذوق از تخفیف به وجود آمده، تعداد زیادی از محصولات آف را خریداری می کنند. غافل از اینکه فروشنده به دلیل نداشتن زمان باقی مانده تا تاریخ انقضا، محصولات را زیر قیمت به فروش می رساند. اما بهتر است بدانید لوازم آرایشی هم مانند هر کالای مصرفی، با سر رسیدن تاریخ انقضاء، فاسد می شود. و استفاده از محصول فاسد قطعا مشکلاتی کوچک یا بزرگ به همراه می آورد.

تاریخ انقضای مداد چشم

مدت زمان انقضای مداد چشم حدود هجده الی بیست و چهار ماه است. اما معمولا نشانه خاصی از فاسد شدن ندارد. بنابراین یادداشت کردن تاریخ انقضای این محصول آرایشی از اهمیت بالایی برخوردار است. به دلیل حساسیت موارد استفاده مدادچشم، بهتر است قبل از هر بار مصرف مقداری تراشیده شود. تا میکروب های احتمالی از بین بروند. در صورت احساس خارش یا سوزش در هنگام استفاده از مداد چشم بهتر است بدون چک کردن تاریخ انقضا، دور ریخته شود.

تاریخ انقضای ریمل

ریمل از جمله لوازم آرایشی پر کاربرد است. و روزانه استفاده می شود. مدت زمان مجاز استفاده از ریمل سه الی چهار ماه است. و از نشانه های فاسد شدن آن می توان به تغییر بو یا گلوله های روی برس ریمل اشاره کرد. و از آنجایی که ریمل در حساس ترین قسمت بدن یعنی چشم و مژه استفاده می شود. بهتر است به تاریخ انقضای محصول مورد استفاده تان دقت داشته باشید.

تاریخ انقضای کرم پودر

معمولا کرم پودر ها تا یکسال محدودیت استفاده ندارند. ولی اگر روزانه از کرم پودر استفاده نمی کنید و ممکن است استفاده از کرم پودر، بیشتر از یکسال طول بکشد. بهتر است، یادداشت تاریخ انقضای کرم پودر تان را نگه داری کنید و هم نشانه های ظاهری فاسد شدنش را بدانید.

از نشانه های ظاهری فساد این محصول آرایشی می توان به تغییر رنگ کرم پودر، بد بو شدن و بسته شدن روغن روی آن اشاره کرد. اگر این تغییرات را مشاهده نمی کنید اما هنگام استفاده روی پوست ماسیده می شود، قطعاً کرم پودرتان فاسد شده و استفاده از آن منجر به مشکلات پوستی می شود.

تاریخ انقضای لوازم آرایشی

تاریخ انقضای رژ لب

رژلب پر استفاده ترین محصول از لوازم آرایشی است. استفاده روزانه و مداوم از رژلب باعث می شود قبل از اینکه به تاریخ انقضا برسد، تمام شود. اما برای اینکه ممکن است، از رژلب های حراجی، کم تاریخ تا زمان انقضا خریده باشید، بهتر است بدانید، این محصول آرایشی جذاب بین دوازده تا هجده ماه تاریخ استفاده دارد.

اگر رژلب جامد، سفت شده باشد و روی لب کشیده نشود یا رژلب مایع چسبناک شده باشد، مطمئن باشید فاسد شده و باید دورانداخته شود.

تاریخ انقضای لوازم آرایشی پودری

همه لوازم آرایشی پودری، مانند: رژگونه و پنکیک از دو الی سه سال تاریخ استفاده دارند. و به دلیل عدم ترکیبات آب و روغن دیر تر از دیگر لوازم آرایشی فاسد می شوند.

اگر از محصولات آرایشی اورجینال و فروشندگان معتبر خرید انجام دهید. هر زمانی که تمایل داشته باشید، با وارد کردن بچ کد روی لوازم آرایشی در سایت نمایندگی محصول، از زمان باقی مانده تا انقضای لوازم آرایشی مطمن می شوید. همچنین از خطرات جدی لوازم آرایش تقلبی در امان می مانید.

پوست ارزشمند شما

اولین نمود زیبایی در هر شخصی، پوست و صورتش می باشد. پس بهتر است، بیشترین توجه را برای حفظ سلامتی و شادابی اش داشته باشیم. استفاده از لوازم آرایشی بی کیفیت یا تاریخ مصرف گذشته، بزرگترین ظلمی است که در حق خودمان انجام می دهیم. با انجام نکات بسیار ساده ای که در بالا ذکر شد، به راحتی از بروز مشکلات پوستی ناشی از لوازم آرایشی تاریخ مصرف گذشته جلوگیری کنید. از این رو بتا کالا توصیه هایی را با شما در میان گذاشت تا از آن ها نهایت بهره را ببرید.

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter