بتاکالا
بتاکالا

دمبل و تردمیل دسته دوم چه فرقی با نو دارند؟

 این روزها بسیاری از مردم به دلیل قیمت بالای وسایل ورزشی از جمله تردمیل و دمبل به نمونه های دسته دوم آن روی آورده اند. خرید وسایل ورزشی دسته دوم یک سری مزایا و معایب دارد که باید قبل از خرید حتما به آن ها توجه کنید و با آگاهی به سراغشان بروید.

  تردمیل نو و استفاده شده

به دلیل تفاوت قیمتی که بین تردمیل نو و دسته دوم وجود دارد، خرید تردمیل دسته دوم می تواند صرفه جویی در هزینه ها به حساب آید. خرید تردمیل نو به دلیل قیمت بالایی که دارد برای بسیاری از مردم امکان پذیر نیست؛ به همین دلیل تمایل زیادی برای خرید تردمیل دسته دوم با قیمت مناسب تر در بازار وجود دارد. موقع خرید تردمیل دسته دوم ضرب المثل معروف “هر چقدر پول بدی آش می خوری” چندان صادق نیست. تردمیل های دسته دوم زیادی وجود دارد که خیلی کم از آن ها استفاده شده ولی به دلیل اینکه نو نیستند به قیمت بسیار پایین تر به فروش می رسند.

با این وجود مثل هر چیز دیگری، خرید تردمیل نو و کهنه مزیت و معایبی هم دارد. قبل از خرید تردمیل دسته دوم حتما درباره اش خوب پرس و جو کنید و در صورت امکان از یک فرد آگاه سوال کنید.

مزایای خرید تردمیل دسته دوم

مهم ترین مزیت تردمیل های دسته دوم قیمت آن است که نسبت به نمونه دسته اول آن به مراتب ارزان تر است. رنج قیمت تردمیل نو باکیفیت و مجهز از ۱۵ میلیون به بالاست. در حالیکه شما می توانید همین تردمیل را با همین امکانات را از ۳ تا ۷ میلیون بخرید و پول آن را صرف خرید لباس یا وسایل ورزشی کنید.

دومین مزیت خرید تردمیل دسته دوم این است که این بسیاری از مردم به امید لاغری و برای ورزش روزانه در خانه آن را خریداری می کنند در حالیکه در خانه نقش جالباسی را دارد و چندان استفاده نشده اند. به همین دلیل شما می توانید با کمی جست و جو و تحقیق تردمیلی در حد نو با قیمتی به مراتب پایین تر بخرید.

معایب خرید تردمیل دسته دوم

با اینکه تردمیل دسته دوم مزایای زیادی می تواند داشته باشد ولی بهتر است از معایب آن هم غافل نشوید. این احتمال وجود دارد که قبل از شما چندین نفر صاحب تردمیل بوده اند و از آن به خوبی مراقبت نکرده باشند. قبل از خرید، تمام قسمت های دستگاه از جمله موتور، تسمه و غلطک را خوب بررسی کنید. حتی تردمیل های خوب دسته دوم هم بعد از خرید بیشتز از ترمیل های نو به تعمیرات چند وقت یکبار نیاز دارند.

از کجا تردمیل دسته دوم را تهیه کنیم؟

شما می توانید انواع تردمیل های دسته دوم را از سمساری های محلی و از همه مهم تر اپلیکیشن های موبایل خریداری کنید. با ظهور اپلیکیشن هایی مثل بتاکالا با ارائه انواع کالاها در مدل های مختلف و در نزدیکی خانه تان نقش سمساری ها بسیار کمتر از گذشته شده و بسیاری از آن ها تعطیل شده اند.

با استفاده از سایت و اپلیکیشن بتاکالا می توانید به راحتی و بدون صرف هیچ هزینه ای به خرید و فروش و حتی معاوضه کالای خود بپردازید، نیازمندی‌هایتان را بر اساس محله دسته‌بندی کنید و نزدیک‌ترین‌ها را بیابید و دست واسطه ها را کوتاه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت این شرکت به آدرس https://betakala.com  مراجعه فرمایید.

نکات مهم هنگام خرید تردمیل دست دوم

قبل از خرید تردمیل دسته دوم این سوالات را حتما از فروشنده بپرسید:

چقدر از زمان ساخت تردمیل گذشته است؟

اولین سوالی که باید از فروشنده بکنید این است که چقدر از زمان ساخت تردمیل گذشته است. دلیل این مساله نیز، پراستهلاک بودن تردمیل است. اگر مدت زمان طولانی از تردمیل استفاده شده باشد، به احتمال زیاد بسیاری از قطعات مصرفی نیاز به تعویض دارد. البته نباید این نکته را نادیده بگیرید که ممکن است برای مثال تردمیلی بیش از ۷ سال از خریدش گذشته باشد اما صاحب آن تاکنون از آن استفاده نکرده است. چنین دستگاهی چه بسا از تردمیل‌های استفاده شده که سال تولید آن‌ها کمتر است، بهتر و مرغوب‌تر باشد

چند نفر قبل از شما تردمیل را خریده اند؟

شاید زیاد به این مسئله توجه نکنیم؛ ولی تعداد صاحبانی که قبلا از تردمیل استفاده می‌کردند، مهم است. هرچه تعداد کسانی که از تردمیل استفاده کرده‌اند بیشتر باشد، به این معناست که تردمیل، مدت زمان و به دفعات بیشتری به کار گرفته شده است؛ عمر قطعات مصرفی آن کمتر شده و احتمال خرابی و تعویض آنها، بیشتر از تردمیلی است که کمتر از آن استفاده شده است. در کل با توجه به استهلاک وسایل مصرفی تردمیل، هرچه از آن کمتر استفاده شود، سالمتر می‌ماند.

چطور از تردمیل نگهداری می کردند؟

یکی دیگر از سوال‌هایی که دانستن آن قبل از خرید تردمیل دست دوم مهم است، شرایط نگهداری تردمیل است. اینکه بدانیم تردمیل داخل منزل نگهداری می‌شده یا پارکینگ و گاراژ، خیلی مهم است. حتی برخی از افراد ممکن است تردمیل را در زیرزمین یا بالکن بگذارند و این در سالم بودن تردمیل، موثر است. مثلا شرایط نگهداری تردمیل در گاراژ با داخل منزل، بسیار متفاوت است. در منزل تردمیل از گرما، سرما، تغییرات آب و هوا مثل باران و برف و تابش مستقیم آفتاب در امان است. این درحالی است که در گاراژ چنین نیست! بالکن هم مکان مناسبی برای نگهداری تردمیل نیست. به‌ویژه اگر مسقف نباشد.

به چه دلیل تردمیل را می فروشند؟

دلیل فروش تردمیل چیست؟ چرا صاحب قبلی می‌خواهد تردمیل خود را بفروشد؟ مهم است بدانیم دلیل اصلی فروش تردمیل، وضعیت مالی صاحب آن است؟ می‌خواهد با فروش تردمیل دست دوم، مدل بالاتری را جایگزین کند؟ یا اینکه شاید تردمیل اصطلاحا به خرج افتاده و مجبور است قطعات مصرفی آن را تعویض کند؟

برای اینکه در چنین شرایطی درست تصمیم بگیریم و به قول معروف سرمان کلاه نرود، بهتر است از کسی که در خرید و فروش وسایل ورزشی دست دوم به‌ویژه تردمیل متخصص است، کمک بگیریم. بخواهیم‌ تردمیل را به خوبی بررسی کند و نظرش را در مورد وضعیت دستگاه بگوید. مطمئنا نظر نهایی یک کارشناس خبره، می‌تواند ما را در یک انتخاب درست، راهنمایی کند.

آیا تسمه و موتور تردمیل سالم است؟

تسمه و موتور از مهم‌ترین لوازم مصرفی تردمیل هستند. سلامت تسمه تردمیل دست دوم را با پیاده‌روی روی آن به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه امتحان کنید. حق شماست، پیش از خرید تردمیل دست دوم، از صاحبش بخواهید اجازه دهد آن را تست کنید. در زمان حرکت روی تردمیل، توجه کنید تسمه به سمت چپ یا راست، منحرف نشود. همچنین سطح تسمه نرم یا برآمده نباشد. تسمه تردمیل باید هر دو سال یک بار تعویض شود.

زمانی که روی تردمیل راه می‌روید، به صدای آن گوش کنید. نباید هنگام حرکت از موتور، تسمه و قاب تردمیل صدایی شنیده شود. دویدن را هم امتحان کنید. به سرعت روی تردمیل بدوید و باز هم به خوبی به صدای موتور، تسمه و قاب گوش کنید. اگر کوچکترین صدایی شنیدید، احتمالا موتور تردمیل مشکل دارد و از خرید آن منصرف شوید.

آیا تردمیل کارت گارانتی دارد؟

اگر می‌خواهید نسبت به کیفیت تردمیلی که می‌خرید، مطمئن باشید، کارت گارانتی آن را از فروشنده بخواهید. با این کار یک تیر و دو نشان زده‌اید؛ هم از کیفیت تردمیل مطمئن هستید، هم متوجه می‌شوید سال تولید آن چه زمانی است.

دمبل نو و استفاده شده

خرید دمبل دسته دوم به مراتب از تردمیل راحت تر است و دردسرهای آن را ندارد؛ چراکه در ساخت دمبل تجهیزات پیچیده ای به کار نرفته است که در آینده نگران خرابی آن باشید. در سایت بتا کالا و در قسمت تجهیزات ورزشی به دنبال دمبل مناسب خود بگردید و با مقایسه کیفیت و قیمت محصولات بهترین را انتخاب کنید.

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter