بتاکالا
بتاکالا

با ۲۰۰ میلیون پول در اهواز چه خانه ای بگیریم؟

خرید خانه در اهواز موضوعی است که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت. با کاهش نسبتا اندک در بازار مسکن و راکد شدن این بازار خیلی ها به خانه دار شدن خود امیدوار شدند. سیاست های دولت در بخش وام مسکن  به بانک ها  که تنها ۵درصد از قیمت خانه در شهرهای بزرگ همچون تهران را تحت تاثیر قرار می دهد.

با ما همراه باشید تا بیشتر از خرید ملک مطلع شوید .همانطور که میدانید مشکل خرید مسکن در تمام خانوادها و در نقاط مختلف ایران وجود دارد این مشکل را می توان در شهرهای بزرگ بیشتر بینید از جمله شهر اهواز  که جز پنجمین شهرهای بزرگ و پرجمعیت ایران است.

برای خیلی از افراد این سوال مطرح می شود با۲۰۰میلیون در اهواز چه خانه ای بگیریم؟در ادامه بیشتر شما عزیزان را با مشکلات مسکن آشنا می کنیم.

با مبلغ ۲۰۰ میلیون در کجای اهواز  می توان خانه خرید؟

طبق تحقیقات بدست آمده میزان معاملات از سال ۹۸ تا سال جاری ۲۰درصد افزایش داشته است. همین امر باعث  می شود قراردادهای خرید و فروش در شهر اهواز ۱۸ درصد کاهش یابد.به این ترتیب قراردادهای مسکن نسبت به سال گذشته ۶ماه کاهش داشته است.

شاید یکی از دلایل مهم کاهش خرید و فروش مسکن در شهرهای بزرگ مانند اهواز می توان به عدم توانایی افراد برای خرید مسکن دانست زیرا قیمت خانه در این شهر هیچ گونه قاعده و قانونی ندارد و براساس سلیقه افراد است.

حال شما عزیزانی که خواهان خرید ملک هستید ممکن است این سوال پیش بیاید که با مبلغ ۲۰۰میلیون در کجای اهواز می توان خانه خرید؟ می توان نتیجه گرفت خیلی از افراد امکان خرید را به سختی دارند. به همین علت موجب کاهش معاملات و کشیدن شدن افراد به حاشیه شهر و یا قسمت های دور افتاده منتقل گردند زیرا خانه ها در هر منطقه ای قیمت خاص خود را دارند.

خرید خانه در اهواز

شرایط ساخت ملک در اهواز با مبلغ ۲۰۰ میلیون

اگر به فکر ساخت ملک در شهر زیبای اهواز هستید و بودجه ای که تهیه کرده اید مبلغ ۲۰۰میلیون هست و به دنبال شرایط ساخت ملک در اهواز با مبلغ ۲۰۰میلیون هستید ؟ ما شما را با هزینه های تمام شده آن که یکی از شاخص های تعیین قیمت برای خانه است آشنا می کنیم.

می توان به هزینه هایی مانند تهیه نقشه ها، پروانه  و هزینه ساخت اشاره کرد زیرا هرچه تورم بالاتر رود هزینه تمام شده نیز افزایش می یابد. برخی شاخص ها مانند شرایط بازار در این موضوع تاثیرگذارند زیرا عرضه زیاد تقاضا را برای خرید کاهش می دهد و  قیمت ها پایین می آید و کمبود عرضه سبب افزایش قیمت است.

محل ساخت در شهرهای مختلف متفاوت است به طور مثال خانه ای که ۲۰۰میلیون در اهواز تهیه می کنید نمی توانند با همین مبلغ در تهران بخرید زیرا  یک خانه به لحاظ سن بنا بر قیمت تاثیر دارد.

آیا خرید آپارتمان  با ۲۰۰میلیون در شهر اهواز وجود دارد؟

خرید آپارتمان یکی از اولویت های مهم افراد از لحاظ اقتصادی است بنابراین داشتن یک برنامه راهبردی مهمترین اصل می باشد حال این پرسش بوجود می آید آیا خرید آپارتمان با ۲۰۰میلیون در شهر اهواز وجود دارد؟

باید گفت بله!!در هر یک از ملک ها با داشتن مبلغ ۲۰۰میلیون پول نقد و اخذ وام ۱۸۰میلیونی و صندوق پس انداز مسکن یکم به راحتی می توان اقدام به خرید این آپارتمان ها کرد.

برای مثال اگر هم اکنون ۲۰۰میلیون پول نقد و درآمد متوسطی داشته باشید در نگاه اول به فکر خرید در مناطق شمالی اهواز نباشید زیرا استفاده از قابلیت ها و امکانات مثل وام مسکن، در راستای خرید ملک و چند حرکت سنجیده این امکان را به دارندگان مبالغ نقدی می دهد که بهترین آپارتمانها را  در نقاط مختلف اهواز تهیه کنند.

مصالح به کار رفته در آپارتمان یکی از شاخص های مهم در تعیین قیمت است و شرایط بازار هم اثرگذار است. زیرا هر چه مصالح گران و باکیفیت استفاده شود قیمت بالاتر می رود گاهی اوقات خانه ها با مواد اولیه و باکیفیت پایین تر ساخته می شود و قیمت تا حدی کاهش می یابد.

موقعیت مکانی یکی دیگری از نکات مهم در تعیین قیمت است مانند بالاشهر، پایین شهر و مناطق متوسط زیرا خانه هایی که در پایین شهر یا مناطق متوسط هستند با قیمت پایین تری خرید و فروش می شود.

خرید خانه در اهواز با ۲۰۰ میلیون تومان

عوامل زیادی در قیمت آپارتمان تاثیرگذار است به عنوان مثال واحدهای قولنامه ای خیلی ارزان تر از واحدهای دارای سند است . در این میان واحدهای فروشی که در طبقه همکف هستند اثر زیادی بر قیمت دارند و در نتیجه قیمت آن مناسب تر می باشد.

خرید آپارتمان با ۲۰۰میلیون در اهواز که در طبقه همکف واقع شده است مربوط به واحد ۶۰متری با ده سال ساخت است در منطقه پایین شهر است که با این مبلغ به فروش می شود .دلیل ارزان بودن آن با فاصله قیمتی این ملک با سایر ملک های واقع شده در این محل، سند قولنامه ای و واقع شدن آن در طبقه همکف است.

سن آپارتمان هر چه سن بنا بیشتر باشد قیمت آن هم کاسته می شود تا جاییکه برخی آپارتمان ها کلنگی حساب می شوند  و فقط قیمت زمین، به علاوه امتیازات آن مانند انشعابات آب ، برق ،گاز ،تلفن برای تعیین قیمت در نظر گرفته می شود.

  تعداد طبقات در قیمت آپارتمان تاثیرگذار است به طور مثال خانه ای در دو طبقه ساخته شده است قطعا قیمت بالاتری نسبت به خانه ای که یک طبقه دارد.

خرید خانه در اهواز با قیمت ارزان

برای خرید خانه باید فراموش نکنید که شتاب زده عمل نکنید زیرا خانه را می خواهید برای سالیان سال از آن استفاده کنید بنابراین باید هزینه قابل توجهی بپردازید. حال سوالی که مطرح می شود که چگونه یک خانه خوب با قیمت ارزان در اهواز بخریم؟

روشهای زیادی وجود دارد یک روش آن است  که درباره محله یا قیمت آن خانه اطلاعات کسب کنید برخی از این راهها عبارتند از:

  • تحقیق از دوستان و اقوام که به تازگی خانه خریدند زیرا تجربیات آنها راهگشا خواهد بود.
  • جستجو در اینترنت

شما در اینترنت می توانید در مورد هر چیزی اطلاعات کسب کنید مسکن نیز حوزه مهم در اقتصاد است زیرا در اینترنت سامانه های خرید، فروش، رهن و اجاره ملک وجود دارد.

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter