بتاکالا
بتاکالا

خرید یا فروش گوشی کارکرده که قصد انجام آن را دارید، هیچ چیز بدتر از داشتن صفحه نمایش موبایل آسیب دیده نیست. متاسفانه موبایل‌ها غیر قابل تخریب نیستند و صفحه نمایش شکسته یک اتفاق بسیار متداول است. تکرار سایش و پارگی می‌تواند باعث شکستگی‌های کوچک در شیشه شود و با گذشت زمان آن‌ها می‌توانند وخیم‌تر شوند و به ترک بزرگتری منجر می‌شود که باعث غیرقابل استفاده بودن تلفن می‌شود.

با توجه به اینکه با چشم آموزش نیافته، تعیین تفاوت بین قطعات تولید کننده تجهیزات اصلی و نسخه های ارزان‌تر و ضعیف می‌تواند دشوار باشد. خوشبختانه، تعدادی از نشانگرها وجود دارند که می‌توانند به سرعت در هنگام خرید یا فروش گوشی کارکرده تشخیص دهید صفحه نمایش عوض شده است یا خیر؟ در حالی که توصیه نمی‌شود تلفن خود را جدا کنید، باید برخی از اجزای داخلی و همچنین خود شیشه را مورد بررسی قرار دهید تا مشخص شود که قطعات شما اصلی هستند یا خیر.

ارم شرکت سازنده در خرید یا فروش گوشی کارکرده

واضح‌ترین روش برای بررسی اینکه آیا صفحه موبایل شما جایگزین شده است، چک کردن آرم شرکت سازنده است. باید آرم را روی کابل فلکس صفحه نمایش ال سی دی و همچنین کابل‌های دیجیتایزر مشاهده کنید. همچنین باید در پشت صفحه LCD یک آرم وجود داشته باشد. اگر وجود نداشته باشد، ممکن است صفحه موبایل شما جایگزین شود. اگر قصد دارید سعی کنید صفحه را تعمیر کنید و می‌خواهید قسمت‌هایی از خود را خریداری کنید، حتما آرم را در تمام قسمت‌ها بررسی کنید.

سرانجام، باید در براکت نگهدارنده دوربین جلو یک علامت لیزر وجود داشته باشد. اگر علامت لیزر وجود دارد، هنگامی که موبایل خود را در زیر نور قرار می دهید، یک فیلم لایه آبی منعکس خواهید کرد. شایان ذکر است که جدا کردن قطعات موبایل خود را از هم جدا توصیه نمی شود و این باید توسط یک متخصص انجام شود.

یکپارچگی کابل فلکس

یکپارچگی کابل‌های فلکس در موبایل شما ممکن است سرنخ هایی راجع به جایگزینی صفحه نمایش ارائه دهد یا خیر. کابل‌های نصب شده بسیار انعطاف پذیر و نرم هستند تا از نصب آنها آسیب نبینند. آن‌ها باید چندین بار برابر شوند تا به درستی داخل آیفون قرار گیرند و در نتیجه هزینه بیشتری برای آن هزینه کنند.

اگر این یک قسمت اصلی باشد، کابل فلکس دیجیتال ساز باید نرم و آسان باشد تا بین دو انگشت تاشو شود. با این حال، کابل LCD کمی سفت و سخت تر خواهد بود، زیرا در مونتاژ تلفن نیازی به جمع کردن چند بار نیست.

روشنایی صفحه نمایش

به راحتی می‌توانید با بررسی میزان روشنایی، صفحه تلفن خود را جایگزین کنید. صفحه های LCD معمولا بسیار روشن‌تر هستند. صفحه‌های تقلبی یا جایگزینی گاهی اوقات می‌توانند دارای رنگ و لعاب رنگی باشند و حتی هنگامی که روشنایی تمام راه را روشن می‌کند تاریک به نظر می‌رسند. از این رو در خرید و فروش محصولات دست دوم باید به نکات زیادی دقت کرد.

اندازه صفحه نمایش

تفاوت ظریف دیگر این است که لبه‌های شیشه در قسمت اصلی موبایل بسیار صاف‌تر از نسخه یا جایگزینی خواهد بود. قطعات بازیافتی یا کپی شده ممکن است کمی کمرنگ‌تر در قاب قرار گیرند، باعث می‌شود که لبه‌ها خشن یا ناهموار باشند. صفحه‌های تعویض کمی بزرگتر از قطعات اصلی هستند و باعث می‌شوند کمی از مرکز فاصله بگیرند.

هنگامی که صفحه نمایش تعویض می‌شود، به طور معمول کاملا روی صفحه قرار نمی‌گیرد. صفحه نمایش جدید در مقابل صفحه نمایش نمی‌تواند بنشیند.

خرید یا فروش گوشی کارکرده

گزینه های دیگر در هنگام خرید یا فروش گوشی کارکرده

اگر احساس می‌کنید که موبایل شما به صفحه دیگری عوض شده است و راحت آن را جدا نمی کنید، باید به نزدیکترین فروشگاه بروید یا آن را دوباره به کارخانه ارسال کنید. یک صفحه جایگزینی برای مدت زمان کوتاهی کار می‌کند، اما به خوبی مانند صفحه‌های اصلی ساخته نمی‌شوند.

صفحه نمایش عوض شده در معرض آسیب پذیری بسیار حساس تر هستند و در کل تمایل به پاسخگویی کمتری دارند. ممکن است هزینه کمی بیشتر باشد، اما چسبیدن به قطعات اصلی در هنگام نیاز به تعمیر همیشه انتخاب بهتری است.

باتری ها

در هنگام خرید یا فروش گوشی کارکرده چگونه باتری و شارژرهای جعلی را تشخیص دهیم؟

گوشی‌های تلفن همراه تنها محصول الکترونیکی نیستند که توسط جعل کنندگان مورد هدف قرار گرفته‌اند. باتری های تلفن همراه و شارژرهای تلفن سیاه همچنین در حال نفوذ به بازار هستند که خطرات بالقوه سلامتی و ایمنی را برای مصرف کنندگان به همراه دارد.

باتری و شارژرهای تقلبی اغلب به عنوان کالای پس از بازار عرضه می‌شوند، که در وب سایت‌های حراج یا در فروشگاه‌های ثبت نشده اغلب با قیمتی قابل توجهی پایین تر از محصولات اصلی موجود است.

با توجه به ظاهر یکنواخت اکثر باتری‌ها و شارژرهای تلفن همراه، تشخیص اینکه چه کالاهایی جعلی هستند و کدام اصیل هستند، دشوار است.

در اینجا چند نکته ساده برای کمک به شما در تشخیص اینکه آیا یک باتری و شارژر واقعی یا جعلی است یا خیر:

  • از یک تولید کننده ثبت شده و خرده فروشی معتبر خریداری کنید.
  • شما فقط باید لوازم جانبی تلفن همراه ساخته شده توسط یک تولید کننده قابل اعتماد را خریداری کنید.
  • اگر به دنبال تعویض باتری یا شارژر هستید، باید به اطلاعات اصلی سازنده مراجعه کنید تا اطمینان حاصل کنید که باتری یا شارژر مناسب را برای مدل تلفن خود خریداری کرده اید. توجه به این نکته ضروری است که شما فقط باید از شارژر مشخص شده توسط سازنده برای شارژ باتری تلفن همراه خود استفاده کنید.
  • شما همچنین باید سعی کنید لوازم جانبی تلفن همراه خود را از یک خرده فروش معتبر خریداری کنید که می‌تواند صحت محصولات آن‌ها را تایید کند.
اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter