بتاکالا
بتاکالا

 

همه دوست دارند خاص باشند. استفاده از عطر و ادکلن می تواند، مانند امضای شخصی، نشان دهنده حضور تان در جمع باشد. و شما را حرفه ای تر نشان دهد. تحقیات نشان داده اند، استفاده از عطر و خشبوبودن باعث افزایش اعتماد به نفس می شود. یکی از اصلی ترین دغدغه ها در موقع خرید این کالای لوکس تشخیص فیک و اصل بودن آن است. در این مقاله سعی می کنیم راه های خرید عطر اورجینال را معرفی کنیم.

عطر و ادکلن را بشناسیم

در گذشته مصریان ازعطر به عنوان ماده ای خوش بو برای معطر کردن مراسم مذهبی استفاده می کردند. اما بعدها یعنی در سال۱۶۵۶ اولین صنف سازندگان عطر در فرانسه تاسیس شد. و در ابتدا برای خشبو کردن آب حمام، شستشو دهنده و خشبو کننده دهان و همچنین پمادها استفاده می شد.

فرانسه در قرن هجدم برای اولین بار عطر را به عنوان کالای لوکس در شیشه های تزئینی به بازار عرضه کرد. استقبال مردم فرانسه و محبوبیت عطر باعث شد، بازار عطر به دیگر کشورها توسعه پیدا کند و به عنوان کالای لوکس بین تمام مردم شناخته شود.

ادکلن

روش های تشخیص فیک و اصل بودن عطر و ادکلن

به گفته یکی از فعالان در زمینه عطر و ادکلن، فرمول خاص و ثابتی در زمینه تشخیص عطر و ادکلن تقلبی از اصل وجود ندارد. چرا که، شرکت های سازنده عطر های تقلبی با پی بردن به نکات تشخیص عطر های تقلبی از اصل، آنها را لحاظ می کنند و این باعث می شود راه تشخیص عطر های اصل بازهم سخت تر شود. بهترین راه حل برای خرید عطر و ادکلن اورجینال استفاده از مراکز معتبر است.

اولین و بهترین راه شناخت ادکلن اورجینال

تنها راهی که هیچ شرکت سازنده ادکلن های فیک نمی تواند به آن دست پیدا کنند، درج بچ کد اختصاصی هر عطر است. حتی اگر بچ کد غلط بنویسد به راحتی شما می توانید از اصل بودن یا نبودنش مطمئن شوید. بسیاری از برندها در سایت شرکت ابزار تشخیص کد ها را دارند. اما اگر کمپانی سازنده ادکلن محبوب شما این امکان را نداشت.  به سایت    http://m.checkcosmetic.net/ مراجعه کنید. اینجا تمامی برنده های ادکلن جهان را پشتیبانی می کند.

با انتخاب کردن برند عطر و وارد کردن بچ کد، تمامی اطلاعات مربوط به آن شیشه عطری که در دستان شماست، در اختیارتان قرار می دهد. اطلاعاتی مثل سال تولید، تاریخ انتضا و مدت زمان باقیمانده تا انقضای عطر.

خرید از نمایندگی ها و فروشگاه های معتبر

برای خرید هر محصولی، نمایندگی های معتبر آن بهترین راه حل هستند. اما اگر به نمایندگی معتبر فروش ادکلن دلخواهتان دسترسی ندارید، خرید از یک فروشگاه معتبر و مطمئن هم جایگزین بسیار مناسبی است. اما دست فروشی که ادکلن های مارک و معتبر را با قیمت ۴۰ هزارتومان می فروشد، قطعاً اعتباری ندارد. با این حال هر بوتیک یا فروشگاه لوازم آرایشی و عطر فروشی هم برای خرید مطمئن نیستند. بهتر است هم از اعتبار فروشنده با خبر باشید و هم نشانه های ظاهری ادکلن اصل و اورجینال را بدانید.

 

آیا قیمت عطر نشان دهنده اصل یا تقلبی بودن آن است؟

با اینکه نمی توان قیمت را یک راه خوب به عنوان اصل یا تقلبی بودن عطر دانست. اما اگر عطری را دیدید که برند معروف ولی قیمت پایینی داشت، به احتمال زیاد تقلبی است. گاهی گران بودن ادکلن های تقلبی، وجود استثناهایی مانند هزینه ترخیص کالا از گمرگ است، که می تواند هزینه خرید عطر و ادکلن های تقلبی را بالا ببرد. اما در کل قیمت، نشانه خوبی برای تشخیص اصل یا تقلبی بودن عطر است.

بررسی جعبه ادکلن برای تشخیص اصل یا تقلبی بودن عطر

بررسی جعبه ادکلن بسیار مهم است. چرا که نشانه های بسیاری در اصل یا فیک بودن ادکلن را می توان اینجا پیدا کرد. معمولا دور جعبه ادکلن های اورجینال سلفونی محکم پیچیده شده است. حتما جعبه ادکلن را بررسی کنید تا جایی از آن، رها و شل نباشد.

جنس مقوای ادکلن باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد. اگر جعبه از مقوای نازک و بی کیفیت ساخته شده باشد، بهترین دلیل بر تقلبی بودن ادکلن است. متن نوشته شده روی جعبه باید خوانا و بدون غلط املایی یا گرامری باشد. به این نکته توجه داشته باید، بارکد باید در پایین ترین قسمت پشت جعبه باشد، نه در جوانب و کنار جعبه.

بررسی شیشه عطر برای تشخیص فیک یا اصل بودن ادکلن

گاهی شیشه های عطر اصل و فیک تفاوت فاحشی با هم دارند. اما در مواردی بطری عطر شباهت بسیاری با اصل آن دارد، که آنها را با هم بررسی می کنیم.

ادکلن های اورجینال شیشه های صاف و یکدستی دارند و همچنین جنس شیشه ی ادکلن های اصل از کیفیت بالایی برخوردار است. اما ادکلن های فیک شیشه هایی ضعیف دارند و یکدست نیستند، گاهی ممکن است، لبه های برامده هم داشته باشند. حتی در بعضی از عطر های فیک، بجای شیشه از پلاستیک فشرده استفاده شده است.

تفاوت ماندگاری و دوام عطر های اصل  از فیک

ممکن است عطرهای تقلبی بوی مشابه عطرهای اصلی را داشته باشند. اما ادکلن های اصل ماندگاری و اثر بخشی طولانی تری نسبت به مدل های فیک شان دارند. کسانی که بوی عطر خود را می شناسند با وجود تمام پیچیدگی های بوی ادکلن های اورجینال، با بوییدن آن به اصل یا فیک بودنش پی می برند.

وقتی ادکلن های اورجینال را شروع به استفاده می کنید، معمولا بین شش تا هجده ماه رایحه شان ماندگار است. درصورتی که ادکلن های ارزان قیمت بو ورایحه شان در مدت کمتر از چهار ماه از دست می روند.

انتخاب عطر تبدیل به یک سرگرمی مهیج برای بسیاری از افراد شده است. چرا می توانند با انتخاب عطر مناسب از خود یک خاطره خوب بر جای بگذارند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter