بتاکالا
بتاکالا

مراقبت از پوست در تابستان

مراقبت از پوست موضوع مهمی است که در ادامه به نکات مربوط به آن پرداخته خواهد شد. پوست یکی از اصلی ترین پارامترها در زیبایی شناخته می شود. جالب است بدانید، با حفظ شفافیت و سلامت پوست، همیشه جوانتر از سن تان نشان داده می شوید. اشعه های نور خورشید در تابستان بیشترین آسیب را می توانند به پوست صورت و دست ها وارد کنند. پس با نزدیک شدن به تابستان، از پوست تان محافظت کنید. تا پوستی سالم و با طراوت داشته باشید.

چند نکته ساده برای مراقب از پوست در تابستان

به گفته متخصصان پوست و مو، مراقبت از پوست در تابستان ضروری است. قرار گرفتن به مدت طولانی در معرض اشعه های uv خورشید در این فصل، باعث بروز مشکلاتی پوستی نظیر لک، چروک و خشکی پوست می شود. تابش مستقیم نور خورشید در تابستان، بروز مشکلات جدی تری همچون، سرطان پوست را  هم افزایش می دهد.

استفاده از ضدآفتاب

بهتر است در هنگام خروج از خانه در تابستان، یک لایه محافظ پوست، با کرم ضد آفتاب ایجاد کنید. دقت داشته باشید کرم ضدآفتاب متناسب با نوع پوست خود را تهیه کنید. اگر مدت زمان زیادی در معرض نور مستقیم خورشید قرار خواهید گرفت، بهتر است،برای مراقبت از پوست در تابستان از ضدآفتاب های باspf  بالا استفاده کنید. عدد Spf در ضدآفتاب، میزان مراقبت از پوست در برابر اشعه فرابنفش B را نشان می دهد. با خواندن توضیحات روی کرم ضدآفتاب، دقت کنید میزان مراقبت از اشعه فرابنفش A  نیز به تناسب  spf بالا رود.

بررسی میزان spf موجود در ضد آفتاب برای مراقب از پوست در تابستان

  •     اثربخشی و ماندگاری کوتاه: SPF کمتر از ۱۵
  •     اثربخشی و ماندگاری بهتر: SPF 15 تا ۲۹
  •     اثربخشی و ماندگاری خوب: SPF 30 تا ۴۹
  •    اثربخشی و ماندگاری عالی: SPF بیشتر از ۵۰

حفظ رطوبت پوست

در تابستان به دلیل تعرق زیاد و از بین رفتن رطوبت استاندارد پوست، بهتر است برای حفظ رطوبت آن از کرم های آبرسان استفاده کنیم. به گفته مشاوران پوست، بعضی از افراد به اشتباه در تابستان و زمستان برای حفظ نرمی پوست خود از نرم کننده استفاده می کنند. این در صورتی است که نرم کننده مخصوص زمستان و آبرسان برای تابستان توصیه می شود. کرم های نرم کننده روغنی هستند و توصیه می شود در تابستان از آنها استفده نکنید. زیرا منافذ پوست را می بندند و این حس خفگی و سنگینی پوست را به همراه می آورد. اما آبرسان ها همانطور که از اسم شان مشخص است، بر پایه آب ساخته شده اند و حس لطافت و تازگی را به ارمغان می آورند.

برای جلوگیری از خشکی پوست در فصل تابستان، مدت زمان طولانی زیر دوش آب گرم قرار نگیرید. بهترین حالت، استحمام با آب ولرم و کمتر از ۱۰ دقیقه می باشد.

مراقب از پوست در تابستان

استفاده از لوازم آرایشی طبیعی

همانطور که گفته شد، در تابستان به علت تعرق و چرب شدن پوست، حساسیت پوست تان افزایش می یابد. پس نیاز است بیشتر از همیشه مراقب پوست تان باشید. به صورت تان اجازه نفس کشیدن دهید تا احساس شادابی و طراوت داشته باشید. استفاده از کرم پودر های سنگین و پرحجم پوست تان را خسته می کند.  بهترین کار استفاده از کرم های ضد آفتاب یا کرم پودر های طبیعی و ارگانیک است. با این روش هم پوست صورت تان را از اشعه های مضر uv حفظ کرده اید و هم باعث بسته شدن منافذ پوست نمی شوید و احساس بهتری خواهید داشت.

برای مراقبت از پوست در تابستان آب کافی بنوشید

یکی از ساده ترین و کم هزینه ترین راه های مراقبت از پوست در تابستان که سایت بتاکالا به شما پیشنهاد می دهد، تأمین آب موردنیاز بدن است. روزانه به دلیل تعرق زیاد، درصد بالایی از آب بدن دفع می شود. این می تواند، مهمترین دلیل خشک شدن پوست باشد. اگر به این نکته دقت نداشته باشیم و آب از دست رفته را جبران نکنیم، خیلی زود پوست چروک می شود. متخصصان پوست و متخصصان تغذیه بر این باورند که در تابستان، نوشیدن روزانه ۸ تا ۱۰ لیوان آب می تواند این کمبود را جبران کند. و پوست مان همیشه شاداب و سرحال باشد.

ماسک های میوه ای و طبیعی

اگر شما جزء آن دسته از افرادی هستید که از ماسک های موجود در بازار استفاده نمی کنید. بهتر است برای جلوگیری از بروز مشکلات پوستی در تابستان، با میوه های تابستانه ماسک خانگی درست کنید.

حداقل سه شب در هفته، قبل از خواب میوه هایی مثل: خیار، هلو یا توت فرنگی را به صورت حلقه ای برش زده و روی پوست تان قرار دهید. ۳۰ دقیقه در این حالت استراحت کنید. بعد با آب ولرم، به آرامی صورت تان را شستشو دهید. پس از شستشو، برای خشک کردن صورت از دستمال های حوله ای و نرم استفاده کنید. در این لحظه با هدیه دادن مقداری مرطوب کننده(دارای ترکیبات آنتی باکتریال) به صورت تان، احساس جوانی و تازگی خواهید کرد.

مراقبت از لب ها در تابستان

یادتان باشد همزمان با مراقبت از پوست در تابستان، رسیدگی و مراقبت از لب ها را فراموش نکنید. هر چقدر هم پوست صورت تان صاف و شفاف باشد، لب های خشک و پوسته پوسته زیبایی تان را به طور چشمگیری کاهش می دهند. برای حفظ رطوبت و نرمی لب ها بهتر است، از لوازم مراقبتی لب، مانند: بالم آبرسان لب، کرم های ضد آفتاب لب و همچنین مرطوب کننده مخصوص لب استفاده کنید.

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter