بتاکالا
بتاکالا

کدام لوازم آرایشی را در یخچال نگهداری کنیم؟

بهترین روش نگهداری از لوازم آرایشی چیست؟ بعضی از لوازم آرایشی همیشه در کیف یا ساک دستی هستند. و در طی روز از آنها استفاده می کنیم. اما بعضی از لوازم آرایشی را همراه خود از خانه بیرون نمی بریم. برای نگهداری بهتر و جلوگیری از فاسد شدن این دسته از محصولات آرایشی و بهداشتی، یخچال بهترین گزینه است. اما دقیقا کدامیک از لوازم آرایشی را در یخچال نگهداری کنیم؟

یخچال بهترین مکان نگهداری لوازم آرایش ارگانیک

لوازم آرایشی ارگانیک به دلیل نداشتن مواد نگهدارنده در ترکیبات شان، طول عمر کمتری دارند. و گرما بیشترین کمک را به فاسد شدنشان می کند. بنابراین نگهداری محصولات ارگانیک در یخچال ضروری است. با این کار از لوازم آرایش ارگانیک دربرابر گرما یا نور خورشید محافظت می کنیم.

کرم دور چشم

کرم دور چشم از دیگر لوازم آرایشی است، که یخچال بهترین جای نگهداری از آن می باشد. خنک وسرد شدن کرم دور چشم هنگام استفاده از آن بسیار موثر است. سرما مویرگ ها را منقبض می کند و جریان خون و مایع دور چشم را کاهش می دهد. درنتیجه ورم و التهاب چشم را از بین می برد.

برای کسانی که چشم های پف کرده دارند، توصیه می شود، قبل از آرایش حتما از کرم دور چشم خود(در یخچال نگهداری شده و سرد است) برای از بین بردن التهاب صورت شان استفاده کنند.

ماسک صورت

تحقیقات نشان می دهد، نگهداری ماسک صورت در یخچال عمکرد ماسک روی صورت را بهتر می کند. مخصوصا برای پوست های حساس و قرمز که سرما به رفع التهاب شان کمک می کند. این روش برای نگهداری بهتر، تمامی کرم های ترمیم کننده و مرطوب کننده پوست قابل اجرا است.

نگهداری لوازم آرایشی در یخچال

رژلب و نگهداری لوازم آرایشی در یخچال

در گذشته دیده ایم که مادرانمان وسایل آرایشی مخصوصا رژلب ها را در یخچال نگهداری می کردند. اما چرا؟ رژلب ها به خاطر نوع ترکیبات و نحوه استفاده بهتر است، از گرما یا حتی دمای نسبتاً گرم در امان بمانند. این کار از خراب شدن  شکل و حالت رژلب موقع استفاده جلوگیری می کند. و دلیل دیگر نگهداری رژلب در یخچال، که از اهمیت بالایی برخوردار است، حفظ رژلب از فاسد شدن سریع آن می باشد. همچنین از خراب شدن روغن موجود در رژلب تحت تاثیر گرما جلوگیری می کند.

خط چشم

یک آرایشگر حرفه توصیه کرده بود، برای اینکه بتوانید خط چشم بهتری بکشید، چند دقیقه قبل از تراشیدن، آن را در یخچال نگهداری کنید. اما این توصیه فقط برای کشیدن خط چشم است. اگر مداد را  داخل چشم می کشید باید بیرون از یخچال باشد. تا نرم بماند و به چشم آسیب نزند.

کرم ضد آفتاب و نگهداری لوازم آرایشی در یخچال

بهتر است در تابستان کرم های ضد آفتاب خود را در یخچال نگهداری کنیم. نگهداری کرم ضد آفتاب در دمای اتاق باعث می شود در طولانی مدت، اثر spf  آن کم شود. کرم های آرایشی، کرم پودر یا لوسیون های دوفاز(ترکیبات روغن و آب) در قسمتی از یخچال گذاشته شوند که یخ نزنند.

عطر

به هیچ وجه توصیه نمی شود عطر را در یخچال نگهداری کنید. فرمول و ترکیبات سازنده عطر و ادکلن ها به شکلی است که هر گونه تغییرات دمایی در آنها، بسیار موثر است.

سایه چشم

برای جلوگیری از اکسید شدن رنگ دانه های موجود در لوازم آرایشی پودری مانند: رژگونه و سایه چشم می بایست از رطوبت دور باشند. یخچال ها رطوبت بالایی دارند. پس توصیه می شود این محصولات آرایشی را درون یخچال نگهداری نکنید.

لاک ناخن و نگهداری لوازم آرایشی در یخچال

اگر می خواهید لاک ناخن غلظت خود را از دست ندهد، آن را در یخچال نگهداری کنید. گاهی لاک ناخن ها در اثر ماندن در گرما و تابش نور خورشید برآنها رنگ شان تغییر می کنند و رنگ اولیه خود را از دست می دهند.

محصولات حاوی ویتامین c

محصولات آرایشی و بهداشتی که حاوی ویتامینc، پپتیدها و هیدروکینون  هستند.  بدون استثناء باید در یخچال نگهداری شوند. دما و حرارت این محصولات را فسد می کند.

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter