بتاکالا
بتاکالا

وسایل ورزشی دست دوم را از کجا بخرم؟

وسایل ورزشی دست دوم موضوعی است که در ادامه به صورت کامل به آن پرداخته خواهد شد. تابحال به این فکر کرده اید که می توانید با خرید وسایل ورزشی لاغر شوید ولی با دیدن اتیکت قیمت روی آن ها منصرف شده باشید؟ وسایل ورزشی مخصوصا اجناس برند گران قیمت هستند و خیلی از افراد نمی توانند از پس هزینه های آن برآیند. راه حل چیست؟ به سراغ اجناس دسته دوم بروید. در سایت بتا کالا (https://betakala.com/) انواع وسایل دسته دوم از تردمیل گرفته تا دمبل و دوچرخه موجود است که می توانید بدون حضور واسطه ها از فروشنده آن ها را خریداری کنید.

ولی آیا می دانید که دقیقا به دنبال چه چیزی هستید؟ چطور می توانید با قیمت مناسب با طرف مقابلتان معامله کنید؟ از کجا باید شروع کنید؟

دست نگه دارید و قبل از خرید هر چیزی نکات زیر را با دقت بخوانید.

  1. به چه وسیله ورزشی احتیاج دارید؟

قبل از خرید هدف خود را از خرید وسیله ورزشی مشخص کنید. اگر مثلا هدف شما از خرید وسیله ورزشی لاغری است انواع مختلفی از تردمیل و دوچرخه تا دمبل و کفش ورزشی و غیره در سایت بتاکالا موجود است. برای انتخاب یکی از این وسایل می توانید به تجهیزاتی که در باشگاه استفاده می کردید یا در خانه اقوام و آشنایانتان دیده اید فکر کنید. وسیله ای را انتخاب کنید که آن را دوست داشته باشید و از ورزش کردن با آن لذت می برید. تنها به دلیل آنکه معامله خوبی را انجام می دهید، اقدام به خرید نکنید. مهم است که اهداف و نیازهای خود را در گام نخست به درستی بشناسید، سپس به دنبال یک معامله خوب باشید.

  1. فضای خانه تان را در نظر بگیرید

اگر خانه نقلی و کوچکی دارید احتمالا فضای کافی برای خرید وسایلی مثل تردمیل که فضای زیادی را اشغال می کنند ندارید. برای خانه های کوچک وسایلی مثل وزنه و مت و برای خانه های بزرگ دوچرخه ثابت و تردمیل می توانند گزینه مناسبی باشند. نکته مهم در اینجا این است که تردمیلی نخرید که نتوانید آن را در خانه نگه دارید.

  1. بودجه تان را بررسی کنید

موقع خرید وسایل نو یک قیمت استاندارد وجود دارد که تمام فروشندگان در آن رنج قیمت محصولشان را به فروش می رسانند. اما در رابزه با وسایل دسته دوم همیشه اینگونه نیست. پس چطور می توانید مطمئن شوید که با قیمت مناسب جنس را خریداری می کنید؟

اول از همه بودجه تان را بررسی کنید و نسبت به آن واقع بین باشید. پس از آن قیمت نو همان وسیله را دربیاورید و سپس به سایت ها و فروشگاه هایی مثل بتاکالا سربزنید و قیمت ها را با هم مقایسه کنید. این را هم در نظر بگیرید که هزینه ای که بابت خرید وسیله می دهید را می توانید در آینده با فروش مجدد آن باز بدست بیاورید.

  1. در خرید وسایل ورزشی دست دوم به دنبال بهترین مارک ها باشید

در هر شرایطی تهیه بهترین برندها می تواند انتخابی عالی باشید؛ مخصوصا وسایل دسته دوم که یک یا چند بار قبلا استفاده شده اند و شما قرار است مصرف کننده بعدی آن باشید. خرید محصولات برند به معنای برخوداری از وسیله ای با کیفیت و با طول عمر بالا است که به صرفه جویی در هزینه های بلند مدت کمک می کند. خرید تردمیل ناشناخته و ارزان قیمت و یا سایر تجهیزات تناسب اندام که برندی معتبر ندارند، انتخابی عاقلانه نیست.

  1. گارانتی را بررسی کنید

بیشتر لوازم دست دوم دیگر تحت گارانتی قرار نخواهند گرفت، اما هنوز هم برای بررسی می تواند گزینه خوبی باشد. اگر صاحب قبلی وسیله محصولی را خریداری کرده که گارانتی نداشته، بهتر است از خرید آن دوری کنید. داشتن گارانتی این فایده را داشته باشد که شما با می توانید با تولید کننده تماس بگیرید تا در مورد محصول پرسش هایی را مطرح کنید و بپرسید آیا آنها خدمات یا پشتیبانی دوباره ارائه می دهند. حداقل، بررسی کنید که آیا تجهیزات دارای قطعات جایگزین هستند.

خب حال که با ترفندهای خرید وسایل دسته دوم آشنا شدید می توانیم به سوال اصلی که همان “از کجا وسایل ورزشی دسته دوم را از کجا بخرم” برمی گردیم.

چگونه و از کجا وسایل ورزشی دست دوم را تهیه کنم؟

در حضور اینترنت و وسایل ارتباط جمعی اینترنت دیگر مغازه های فروش وسایل دسته دوم یا همان سمساری ها چندان طرفدار ندارند و شما مجبورید که به سراغ سایت ها و اپلیکیشن هایی که محصولات دسته دوم ارائه می دهند بروید. دغدغه اصلی افراد موقع خرید جنس از این سایت ها همان اعتماد دوطرفه است؛ چرا که در معاملات خرید لوازم دست دوم شما با فرد در ارتباط هستید و نه با سازمان یا ارگان معتبری که نظارت بر امور کیفی محصولات داشته باشند، همچنین معیارهایی برای طبقه بندی محصولات نیز وجود ندارد. و دشواری کار همینجاست که باعث می شود خریدار به شدت سردرگم شود.

پس بهتر است قبل از هر اقدامی محصول را از هر نظر بررسی کنید و حتی با افراد آگاه مشورت کنید. با استفاده از سایت و اپلیکیشن بتاکالا می توانید به راحتی به خرید و فروش و حتی معاوضه کالای خود بپردازید. این وب سایت که در خرداد ماه سال ۹۶ با حمایت و پشتیبانی شرکت جهان ارتباطات همراه پارسیان راه اندازی شده استقادر است در کوتاه ترین زمان ممکن شما را به هدف مورد نظر خود برسید.

و در آخر اینکه قبل از هر اقدامی اول از همه قیمت محصول مورد نظرتان را در پلت فرم های فروش مختلف مثل بتاکالا بررسی کنید و سپس درباره ی جنبه های مختلف آن از فروشنده سوال کنید پس از آن خرید کنید. اگر احساس بدی دارید و پاسخ های مستقیمی به سوالات خود دریافت نکردید، یا هرگونه اختلاف نظر بین محصول و فروشنده را دیدید، از خرید وسیله اجتناب کنید.

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter