بتاکالا
بتاکالا

با وجود گوشی های ضد آب نگرانی بابت ریختن آب یا افتادن آن در آب ندارید

گوشی های ضد آب انواع مختلفی را به خود اختصاص داده است که هر کدام از آن ها محصول شرکت ها و برندهای مختلفی می باشند که به آن ها خواهیم پرداخت. در گذشته گوشی های ضدآب بزرگ و بددست بودند؛ اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی این گوشی ها جای خود را به گوشی های باریک و کوچکی داده اند که نه تنها در اثر تماس با آب خراب نمی شوند که می توانید آن ها را با خود به زیر آب ببرید.

داشتن گوشی ضدآب یعنی شما قادر خواهید بود کنار استخر عکس بگیرید یا زیر بارون بدون نگرانی تلفنی صحبت کنید. به دنبال گوشی های IP67 و IP68 باشید؛ گوشی های IP67 را می توانید به مدت نیم ساعت تا عمق یک متری فرو ببرید در حالیکه گوشی های IP68 در همان مدت زمان و تا عمق یک و نیم متری در برابر نفوذ آب از خود مقاومت نشان می دهند.

امروزه آخرین پرچمداران اپل و سامسونگ همگی ضدآب طراحی شده اند. به غیر از این شرکت ها، برندهای دیگری هم دست به تولید گوشی های ضدآب زده است که شما می توانید با توجه به نیاز و بودجه تان یکی را انتخاب کنید. در ادامه به شما بهترین گوشی های ضدآب در قیمت های مختلف را معرفی می کنیم تا بتوانید گوشی مناسب خود را راحت تر انتخاب کنید.

گوشی های ضد آب

بهترین گوشی های ضدآب

قبل از هر چیز باید بدانید که چیزی به عنوان گوشی واقعا ضدآب وجود ندارد. تمام گوشی های معرفی شده در اینجا و همه گوشی هایی که به عنوان گوشی ضدآب معرفی می شوند بسته به IP آن تا حدی در برابر آب مقاوم اند.

Ip یا به عبارتی (ingress protection) گواهی ضد آب بودن اسمارت فون ها است که امروزه بالاترین میزان IP متعلق به IP68 است که این به معنای بالاترین مقاوت در برابر گرد و غبار و ورود آب به تلفن همراه هوشمند می باشد که همانطور که قبلا گفته شد اگر اسمارت فون شما از این گواهی برخوردار باشد، به معنای آن است که تلفن همراه شما می تواند تا عمق ۱.۵ متری و به مدت ۳۰ دقیقه سالم بماند و در برابر تخریب مقاومت نماید.

بطور کل، لازم به ذکر است که عدد اول همیشه از ۰ تا ۶ متغیر است و متعلق به میزان عدم نفوذ گرد و غبار به اسمارت فون می باشد که هر چه بیشتر باشد نشان دهنده عدم نفوذ گرد و غبار به داخل آن می باشد. در مقابل عدد دوم متعلق به میزان عدم نفوذ پذیری اسمارت فون در آب است که امروزه در میان اسمارت فون های بازار، میان عدد ۷ و ۸ متغیر است که عدد ۸ بالاترین حالت ضد آبی می باشد. اما این عدد از میان ۰ تا ۹ متغیر است که هرچه این عدد بیشتر باشد، نشان دهنده عدم نفوذ پذیری اسمارت فون در مقابل آب است.

با این وجود اگر اسمارت فون شما دارای گواهی IP68 است، بدین معنا نمی باشد که اگر زمان حداکثر اعلام شده(۳۰ دقیقه)، رعایت نشود به ۳۱ دقیقه برسد اسمارت فون شما از بین خواهد رفت. چرا که ان گواهی در هر برند و شرکت گوشی سازی متغیر است.

آیفون ۱۱ پرو و ​​آیفون ۱۱ پرومکس در صدر جدول بهترین گوشی های ضدآب قرار دارد؛ چراکه هر دو را می توانید تا ۴ متر و در مدت زمان حداکثر ۳۰ دقیقه در زیر آب نگه داشت. آیفون در این زمینه نسبت به پرچمداران برندهای دیگر مثل سامسونگ بسیار بهتر عمل کرده است؛ به طوری که در بهترین حالت تا عمق ۱.۵ متری دوام می آورند. آخرین مدل های سامسونگ و گوگل – از خانواده Galaxy S20 گرفته تا Pixel 4 و Pixel 4 XL گواهی IP68 را دارند.

اگر بخواهیم اقتصادی تر فکر کنیم پوشش نانو بسیاری از مدل های موتورلا، نوکیا و حتی وان پلاس می توانند از نفوذ آبی که بر روی گوشی ریخته می شود محافظت کند ولی نمی توان آن را در آب فرو برد.

فهرست گوشی های ضد آب ۲۰۲۰

  1. آیفون ۱۱ پرومکس

بیشترین مقاومت در برابر آب

مقاومت در برابر آب: IP68؛ حداکثر ۱۳ پا (۴ متر) به مدت ۳۰ دقیقه

  1. آیفون ۱۱

بیشترین مقاومت نسبت به برندهای دیگر در این رنج قیمت

مقاومت در برابر آب: IP68؛ حداکثر ۶.۵ فوت (۲ متر) به مدت ۳۰ دقیقه

  1. وان پلاس ۸ پرو

بهترین پرچمدار اندرویدی ضد آب

مقاومت در برابر آب: IP68؛ حداکثر ۵ فوت (۱.۵ متر) به مدت ۳۰ دقیقه

  1. سامسونگ

یک پرچمدار ضد آب قابل قبول اندرویدی

مقاومت در برابر آب: IP68؛ حداکثر ۵ فوت (۱.۵ متر) به مدت ۳۰ دقیقه

  1. آیفون SE (2020)

مقرون به صرفه ترین تلفن ضد آب

مقاومت در برابر آب: IP67؛ حداکثر ۳.۳ پا (۱ متر) به مدت ۳۰ دقیقه

  1. گوگل پیکسل ۴ XL از دیگر گوشی های ضد آب

تلفن ضد آب برای طرفداران اندرویدی

مقاومت در برابر آب: IP68؛ حداکثر ۵ فوت (۱.۵ متر) به مدت ۳۰ دقیقه

  1. سامسونگ گلکسی S10

پس از توقف تولید Galaxy S20 ارزش بالایی پیدا کرده است

مقاومت در برابر آب: IP68؛ حداکثر ۵ فوت (۱.۵ متر) به مدت ۳۰ دقیقه

  1. سامسونگ گلکسی نوت ۱۰ نمونه ای دیگر از گوشی های ضد آب

تلفن فوق العاده مقاوم در برابر آب برای طرفداران فبلت

مقاومت در برابر آب: IP68؛ حداکثر ۵ فوت (۱.۵ متر) به مدت ۳۰ دقیقه

و در آخر نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که با اینکه شرکت های سازنده گوشی های موبایل با افتخار مدعی می‌شوند که گوشی های هوشمندشان ضد آب طراحی شده، اما خرابی ناشی از آب خوردگی این محصولات را تحت گارانتی قرار نمی‌دهند. یعنی اگر گوشی موبایلی مثل آیفون ۱۰ اپل یا گلکسی نوت ۸ سامسونگ که به ترتیب از استاندارد ضد IP67 و IP68 بهره‌مند هستند در اثر آب خوردگی خراب شوند یا مشکلی برایشان ایجاد گردد، هیچ یک از دو کمپانی اپل یا سامسونگ گوشی را تحت گارانتی تعمیر نخواهند کرد. پس همیشه به یاد داشته باشید که ضد آب بودن یک گوشی بدان معنا نیست که می‌توانید با خیال راحت آن را در زیر دوش حمام یا استخر مورد استفاده قرار دهید.

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter