بتاکالا
بتاکالا

از پررفت‌وآمدترین نقاط خانه، می‌توان به آشپزخانه‌ها اشاره نمود، آشپزخانه‌ها علاوه براینکه محلی برای درست کردن غذا هستند، مکانی جهت گردهمایی‌ها و معاشرت اعضای خانواده و دوستان نیز می‌باشند. بنابراین بدلیل کاربردهای متنوع آشپزخانه، سازماندهی و طراحی مناسب این مکان، نقش موثری در مرتب‌سازی خانه دارد. اگر شما هم بدنبال طراحی لوکس آشپزخانه‌تان هستید، دانستن این مورد که، چه عناصری تحت‌تاثیر گذر زمان قرار نمی‌گیرند، یا بعبارتی از مد نمی‌افتند و با وجود گذشت سال‌ها، زیبایی و جذابیت خود را حفظ می‌کنند، مهم است. در ادامه ۱۰ دکوراسیون آشپزخانه که هیچوقت از مد نمیروند را شرح خواهیم داد.

10 دکوراسیون آشپزخانه که هیچوقت از مد نمیروند

۱۰ دکوراسیون آشپزخانه که هیچوقت از مد نمیروند

می‌دانیم که طراحی مناسب و صحیح آشپزخانه تاثیر بسیار مثبتی برروی ساکنین آن خانه خواهد داشت، و در این راستا توجه به دکوراسیون و نوع طراحی که همیشه روی مد باشد، مهم است. از اینرو برای جلوگیری از اشتباهات و انتخابات پرهزینه و قابل‌تاسف، با ۱۰ دکوراسیون آشپزخانه که هیچوقت از مد نمی‌روند، آشنا ‌خواهیم شد. البته باید در نظر داشت که همیشه هزینه‌های بالا دلیلی بر کیفیت نیست و شما می‌توانید حتی در حراج  لوازم خانه و آشپزخانه، وسایل مورد نیازتان را بیابید.

بکارگیری رنگ سفید در آشپزخانه‌ها

از رنگ‌های جذاب برای آشپزخانه‌ها، رنگ سفید است. آشپزخانه‌های سفیدرنگ تحت‌تاثیر زمان قرار نخواهند گرفت و بنابراین از مد نمی‌روند. همچنین شما می‌توانید ترکیب رنگ‌های خیره‌کننده‌ای را با دیگر المان‌های موجود در فضا، نظیر رنگ کاشی‌ها و کف، بوجود آورید.

کابینت‌ها

 

از نظر کاربرد و زیبایی شناختی، کابینت‌های آشپزخانه از مهم‌ترین عناصر یک ساختمان هستند. اگر بدنبال موردی هستید که همیشه تازه بماند و از مد نرود، پیشنهاد می‌کنیم به سمت سفید کلاسیک یا سایه رنگ‌های نقاشی بجای کابینت‌های رنگ چوب باشید زیرا رنگ چوب در طی زمان تغییررنگ پیدا می‌کند و این امر باعث می‌شود که خانه‌تان بسرعت نمای قدیمی به خود بگیرد.

انتخاب کابینت‌هایی جادار نیز نکته‌ای است که باید به آن توجه نمود زیرا بکارگیری کشوها و کابینت‌هایی عمیق و جادار در آشپزخانه، انبارکردن و دسته‌بندی وسایل را آسانتر می‌کند. در نتیجه فضایی مرتب‌تر و تمیزتر خواهیم داشت و آشپزی در این فضا لذت‌بخش‌تر خواهد بود.

از دیگر موارد دارای اهمیت می‌توان به استفاده‌ی کمتر از کابینت‌های بسته اشاره نمود. بنابراین بجای اشغال فضا با کابینت‌هایی کم‌مصرف و بلااستفاده، با طراحی آشپزخانه بصورت باز و قراردادن یک پنجره، می‌توانید فضا را دلنشین‌تر کنید. همچنین می‌توانید با نصب قفسه‌ها، آثار زینتی بیشتری را به نمایش بگذارید و مشکل کمبود جا را حل نمایید. برای تهیه‌ی کابینت‌هایی مناسب می‌توانید از وبسایت‌های حراج  لوازم خانه و آشپزخانه کمک بگیرید.

10 دکوراسیون آشپزخانه که هیچوقت از مد نمیروند

اُپن

استفاده از سنگ مرمر برای اپن آشپزخانه بسیار مناسب خواهد بود و این جنس واقعا ارزش سرمایه‌گذاری را دارد. مرمر پیچیده و ظریف است و حس اصیل‌بودن به شما خواهد داد.

اما بخاطر داشته باشید که سنگ مرمر می‌تواند براحتی چرک و کثیف شود و اما اگر شما بدنبال سنگ اُپنی هستید که چرک نشود، سنگ لوح، گرانیت و یا کامپوزیت کوارتز مانند کاسراستون، مناسب این کار خواهند بود.

دیوار آشپزخانه

از دیگر جزئیات مهم طراحی، دیوارها هستند که قادرند سیمایی مطلوب را، برای سبکی همیشگی ایجاد کنند. کاشی‌های سفید مترو یک گزینه‌ی بی‌دردسر است، طوریکه به همه چیز هم می‌آیند و اگر خواستار تنوع هستید، کاشی‌های شش‌ضلعی یا مرمری یک انتخاب حرفه‌ای دیگر خواهد بود. برای داشتن طول عمر بیشتر، سعی کنید از هر چیزی که خیلی مرسوم است دوری کنید، مگر اینکه با سبک معماری و دیزاین‌تان همخوانی داشته باشد.

گاز رومیزی

امروزه گازهای رومیزی و برقی بدلیل سرعت، امنیت و زیبایی‌شان طرفداران زیادی پیدا کرده‌اند. از دیگر نکات مثبتی که این نوع از گازها دارند، اینست که در هنگام پخت‌وپز گرمای کمی ایجاد می‌کنند طوریکه محیط و سطوح، قابل لمس و خنک باقی می‌مانند و چون این گازها به هود بزرگی نیازمند نیستند بنابراین در آشپزخانه فضای کمتری اشغال می‌کنند. از اینرو دست طراح جهت پیاده‌ نمودن ایده‌هایی جذاب و خلاقانه بازتر خواهد بود. در مکان‌ها و وبسایت‌های حراج  لوازم خانه و آشپزخانه با گزینه‌های خوبی با قیمتی مناسب برخورد خواهید کرد.

نورپردازی در ۱۰ دکوراسیون آشپزخانه که هیچوقت از مد نمیروند

 

با یک نورپردازی مناسب قادرید به آشپزخانه‌ی خود یک جلوه‌ی سبک واقعی دهید و جهت داشتن ظاهری همیشه نو، استفاده از چراغ‌های آویز، انتخابی شیک و مناسب خواهد بود.

این چراغ‌ها در انواع اندازه‌ها، رنگ‌ها و قیمت‌ها یافت می‌شوند. بنابراین باید در انتخاب اندازه‌ای مناسب و مکان نصبی صحیحِ، دقت نمود.

البته امروزه به لطف تکنولوژی، شاهد نورپردازی‌هایی هوشمندتر و خلاقانه‌تر هستیم. نسل جدید لامپ‌ها علاوه بر مصرف کمتر و داشتن طول عمری بیشتر، انتخابی بسیار ایده‌آل جهت ایجاد طرح‌هایی خلاقانه خواهند بود.

برای نورپردازی می‌توانید با یک حرفه‌ای مشورت نمایید تا نورپردازی هدفی خاص را دنبال نماید و همچنین عاملی فوق‌العاده در آشپزخانه‌تان باشد.

10 دکوراسیون آشپزخانه که هیچوقت از مد نمیروند

کانترها در آشپزخانه

استفاده از کانتری منحصر بفرد در طراحی آشپزخانه کافی است. بدین شکل عبور نور به دیگر بخش‌ها بهتر و راحت‌تر صورت می‌گیرد، بنابراین فضایی پرنورتر خواهیم داشت.

تاثیر پنجره‌ها در آشپزخانه

تا جاییکه ممکن است از بازشوها و پنجره‌ها در فضای آشپزخانه استفاده کنید، در اینصورت از انزوای محیط کاسته شده و فضایی زنده‌تر و شاداب‌تری خواهیم داشت. ایجاد پنجره‌هایی بیشتر در آشپزخانه باعث می‌شود تا آشپزی راحت‌تر، جمع شدن اعضای خانواده برای صرف وعده‌های غذایی و میل به خوردن، افزایش یابد. همچنین این سبک از آشپزخانه‌ها، ماندگارتر نیز هستند.

خطوط افقی در طراحی آشپزخانه

علاوه بر استفاده و بهره از عناصری چشم‌گیر و شاخص، می‌توانید از خطوط افقی هم استفاده نمایید. بعنوان مثال، طراحی کابینت‌ها در راستای افقی و بدون فاصله، خطوط افقی و زیبایی به ما خواهند داد.

کفپوش آشپزخانه‌ها

در این زمینه استفاده از متریال چوب ایده‌ی خوبی خواهد بود. زیرا چوب علاوه بر زیبایی، باعث گرما و انرژی در فضای آشپزخانه خواهد شد. از دیگر ویژگی‌های متریال چوب، سازگاری آن با سایر سبک‌ها است. البته شما می‌توانید برای ماندگاری بهتر و بیشتر از متریال‌های طرح چوب نیز، استفاده نمایید.

برخورداری از سینک‌های بزرگ در ۱۰ دکوراسیون آشپزخانه که هیچوقت از مد نمیروند

کارایی و عملکرد، دو نکته‌ی مهم در مورد سینک‌ها است. بهره‌ از سینک‌های یک لنگه، علاوه بر زیبایی و ظاهری شیک، فضای لازم جهت شستن ظروف و قرارگیری ظرف‌ها و ماهیتابه‌هایی بزرگ را فراهم می‌آورد.

اگر شما هم برای داشتن آشپزخانه‌ای به‌روز و مدرن، به گروهی متخصص و حرفه‌ای نیازمند هستید به وبسایت بتاکالا سری بزنید و از حراج  لوازم خانه و آشپزخانه باکیفیت و مدرن با قیمتی مناسب استفاده نمایید.

همچنین امروزه استفاده از لوازم دست دوم نیز به اوج خود رسیده است. ولی قبل از انتخاب هر کدام باید از تمیزی و سالم بودن آن مطمئن شوید و نکات مربوطه را رعایت کنید.

کلام پایانی

۱۰ دکوراسیون آشپزخانه که هیچ‌وقت از مد نمی‌روند شامل: بهره از گاز رومیزی، استفاده از پنجره، استفاده از کانترهایی خاص، نورپردازی مناسب، بکارگیری رنگ کابینت سفید و روشن و جادار، بهره از خطوط افقی در طراحی، بکارگیری کفپوش‌های چوبی و استفاده از سینک‌هایی شیک و بزرگ است.

 

 

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter