بتاکالا
بتاکالا

۶ وسیله عجیب در آشپزخانه اما مفید که ممکن است هنوز آنها را نداشته باشید

۶ وسیله عجیب در آشپزخانه که ممکن است زمانی به آن ها احتیاج داشته باشید، در این مقاله به آن ها پرداخته خواهد شد. پس همراه بتا کالا باشید. وقتی برای اولین بار لوازم آشپزخانه را تهیه می‌کنیم، همه ما می‌دانیم که چه مواردی را باید بخرید، اما بسیاری از افراد هستند که نمی‌دانند چه چیزی را خریداری کنند آنها قابلمه‌ها و سایر لوازم را که بسته‌بندی شده است از قبل کاوش نکرده‌اند تا ببینند چه ابزار و راه‌حل جدیدی جمع شده‌اند تا به ما کمک کنند.

چه وسایلی ساخته شده است برای رفع ناراحتی‌های آشپزی که ممکن است مدت‌ها با آن درگیر و یا به آن عادت کرده‌ایم (مانند مشکل پوست کندن میگو) و یا سرعت بخشیدن به فرآیندی که به آنها می‌پردازیم (مانند قیچی با پنج تیغه برای بهتر خرد کردن گیاهان)، به خصوص برای ما که به دلیل دستور غذاهای دلهره آور یا خیلی طولانی در زمان آماده سازی آن، ممکن است بخواهید برای ابزارهایی که فقط برای آسان‌تر کردن زندگی شما طراحی شده‌اند، خرید را انجام دهید.

در چند دهه گذشته ابزارها و وسیله عجیب در آشپزخانه ها وجود دارد و یا تغییراتی کرده است که در اینجا به چند مورد از ابزار آشپزخانه غیر معمول ( اما بالقوه بسیار مفید ) برای شروع کار آورده شده است:

  1. یک پوست کن سبزیجات با تیغه های مختلف برای ظروف مختلف

این لایه بردار سبزیجات، به شما این امکان را می‌دهد که سبزیجات را در چند ثانیه پوست کنده و حتی در چند ثانیه سبزیجات خرد شده، برش و ژولین را درون نودل یا هر شکل دیگر با تیغه‌های استیل ضد زنگ برش دهید یا خرد کنید. همچنین دارای دسته‌ی برای گرفتن بدون لغزش و گارانتی مادام العمر است.

  1. خردکن‌های گوشتی پنجه خرسی از ۶ وسیله عجیب در آشپزخانه

گوشت را بدون ظروف غذا کاملا خرد کنید. پنجه های خردکننده گوشت بهترین دستیارهای آشپزخانه است که می توانید دریافت کنید و آنها بسیار ارزان هستند. آن ابزار بسیار ساده است.

یکی از موثرترین خردکنندگان طبیعت خرس است. بزرگترین گوشتخوار زمینی می‌تواند در یک لحظه با پنجه‌های شگفت انگیز خود را به زیبایی تکه تکه کند.

بنابراین، وقتی می خواهید یک کار خردکننده گوشت در خانه خود را برطرف کنید، چه راهی بهتر از این است که یک خرس را شبیه سازی کنید؟

شما فقط می توانید این پنجه ها را بر روی لبه‌های دستان خود بچسبانید و مانند خرس با گوشت رفتار کنید. شما سوخته نخواهید شد و گوشت را در عرض چند ثانیه به راحتی می‌توانید سرو کنید.

6 وسیله عجیب در آشپزخانه

  1. یک نوار استیل ضد زنگ برای انتقال بو

اگر به تازگی با پیاز، ماهی، سیر یا هر چیز دیگری که بوی آن را دوست ندارید، آشپزی می‌کنید، نوار استیل ضد زنگ به نوعی بو را از بین می‌برد که آب صابون به تنهایی قادر به از بین بردن آن نیست. این ماده از استیل سبک و استنلس استیل ساخته شده است بنابراین مولکول‌های موجود در این فولاد با مولکول‌های گوگرد روی دست شما متصل می‌شوند و بوی آنها را به فلز منتقل کرده و از دستان شما خارج می‌کنند. این یک وسیله‌ای بسیار کاربردی و خوب است. چگونه کار می کند؟

گوگرد از پیاز، سیر یا ماهی جذب می‌شود و با یک یا بیشتر فلزات از جنس استنلس استیل به هم می‌پیوندد. شکل گیری چنین ترکیباتی همان چیزی است که باعث شده استیل ضدزنگ باشد. پیاز و سیر حاوی اسید آمینه سولفوکسیدها هستند، که اسیدهای سولفنیک تشکیل می‌دهند و سپس یک گاز فرار (S-oxide propanethial) تشکیل می‌دهند که به محض قرار گرفتن در معرض آب، اسید سولفوریک تشکیل می دهد. این ترکیبات وظیفه سوزش چشم شما هنگام بریدن پیاز و همچنین عطر و بوی مشخص آنها را دارند. ترکیبات گوگرد به فولاد متصل می شوند، بطور موثر بوی انگشتان شما را از بین می برد.

  1. قیچی آشپزخانه چند منظوره

مدت زمانی که برای یک ماده خوراکی صرف می‌کنید تا خرد شود آن زمان را به بخشی از آنچه در حالت عادی است به وسیله این وسیله کاهش دهید و ممکن است خودتان را در حالی پیدا کنید که می خواهید با گیاهان بیشتری آشپزی کنید. در واقع این قیچی چند منظوره بسیاری از کارهای شما را آسان می‌کند و زمان کمتری را برای خرد کردن صرف خواهید کرد.

  1. یک کتری چای قابل جمع شدن از ۶ وسیله عجیب در آشپزخانه

برای کسانی از ما که عاشق یک فنجان چای واقعی هستیم اما نمی‌توان فضای از کابینت را به آن اختصاص داد، مردم کتری چای قابل جمع شدن را دوست دارند. با این حال در هر کجا که نگاه کنید، آیتم‌های ساخته شده با لاستیک سیلیکون مانند پس از یک باران طولانی بهار همچنان مانند قارچ‌ها ظاهر می‌شوند. از ریه‌های مصنوعی گرفته تا ورق‌های کوکی، حتی بطری‌های کودک، این ماده همه کاره و غیر سمی در زندگی روزمره ما به طور فزاینده‌ای ضروری می‌شود. اکنون کتری‌های چای را می‌توان به لیست مواردی که از درمان سیلیکون استفاده می‌کنند با چهار فنجان SlickBoil از Cuissential که به دلیل انعطاف پذیری سیلیکون برای کوچک شدن به یک بسته صرفه جویی اضافه کرد.

  1. دستگاه تمیزکننده سطوح شیاردار خودکار

اگر ترجیح می‌دهید وقت خود را با استراحت با نوشیدنی بگذرانید تا اینکه در مواد را در مخلوط کن بریزید و بخورید و وقت خود را صرف تمیز کردن آن کنید، شما باید یکی از تمیزکننده‌های اتوماتیک سطوح را داشته باشید.

آسان برای تمیز کردن: این ربات همه کاره می‌تواند روی آن قرار بگیرد که گرم یا سرد باشد و تایمر تنظیم شده و با فشار یک دکمه شروع می‌شود، فقط کافی است آن را روشن کنید، درب کوره را ببندید و از زمان صرفه جویی لذت ببرید با خانواده و دوستان؛ تایمر به طور خودکار خاموش می‌شود و زنگ تمیز هنگام زنگ زدن به صدا در می‌آید. برای تمیز کردن ربات، سه برس را برداشته و فقط آنها را درون ماشین ظرفشویی بریزید.

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter